Distanční vzdělávání pro školní rok 2021/2022

Ahoj kamarádi, naše školička je právě zavřená a my pro vás máme pár úkolů a nápadů

1. Příprava svačinky
Poproste rodiče,aby vám ukrojili krajíc chleba nebo bezlepkového pečiva. Poté si samy příborovým nožem chlebík namažte čím jste zvyklí. Navrch ještě chlebík ozdobíme zeleninou. Děti samy nakrájí okurku nebo rajče. Fantazii se meze nekladou. Takový rajčatovo-okurkový smajlík je móóóc dobrý. A teď už jen fotku a recept připravené dobroty a můžeme si společně pochutnávat. Maminky dohlédnou: Dodržujte prosím bezpečnost při práci s nožem.


2. Mé jméno začíná…
Ještě znovu poprosíme rodiče o pomoc. Tentokrát dětem na papír A4 prosím napište veliké tiskací písmeno, kterým začíná jméno Vašeho dítěte.  – děti písmeno obtahují 3×prstem- vyskládají na písmeno čočku, fazolky, kamínky, nebo co máte k dispozici- na tácku děti kreslí písmenko do mouky- vymýšlí co ještě začíná na stejné písmeno.


3. Leštění zrcadla- velkými krouživými pohyby leštíme zrcadlo – kroužíme okolo svého obličeje v zrcadle – grafomotorické cvičení


3. Drak-nakreslete draka, kterého pouštíme na podzim na obloze. Dráček bude mít oči, řasy, obočí, nos, pusu, uši a dlouhý ocas. Na ocase kreslíme mašličky ( nebo korálky podle toho jak to dětem jde) stále stejně po sobě. Červená, modrá, zelená, žlutá. Barvy pravidelně opakujeme po sobě.

4. Obrázek s nesmysly
Kamarádi, prohlédněte si obrázek úplně dole- co je legračního a co vás pobavilo? Šlo by to udělat ve skutečnosti?


Prosíme o zaslání jedné fotografie práce dětí (nebo děti při práci:-)

na email.adresu školky- skolka.cenkov@gmail.com. Děkujeme. Lucka a Danka