od úterý 25. 1. 2022 do pátku 28. 1. 2022
bude z důvodu pracovní neschopnosti tří pedagogických pracovníků omezena provozní doba MŠ
a sice od 7, 00 do 14, 30 hodin.

Projektový den- VÝPRAVA KE DRAČÍ SLUJI

Ve středu 29. 9. se bude konat Projektový den ve výuce „Výprava ke dračí sluji“
Děti uslyší pohádku o statečném Michalovi a vypraví se na cestu ke dračí sluji. Děti po cestě budou plnit rytířské úkoly ctnosti a budou pasováni na rytíře.
V koutku polytechnických dovedností si vyrobí meč ze dřeva, mladší děti z kartonu.
V poslední části PD je čeká zkouška statečnosti- dojít samostatně k drakovi pro odměnu:-)
S SEBOU BATŮŽEK S PITÍM, VHODNOU OBUV A OBLEČENÍ DO LESA

PROJEKTOVÝ DEN S MLYNÁŘEM

Ve čtvrtek 30.9. se koná Projektový den mimo školu- DEN S MLYNÁŘEM
(pouze děti ze 2. třídy)

Děti navštíví mlýn v Bohutíně, dozví se, co obnáší mlynářské řemeslo, prohlédnou si mlýn a dozví se, jak se ze zrníčka umele mouka. Ukážeme si druhy obilí, jak se seje, jak vypadá čistička obilí, co je to loupačka a na co potřebujeme mlynářskou váhu.
S SEBOU:
BATŮŽEK,
PITÍ,
PLÁŠTĚNKU DO BATŮŽKU,
MALOU SLADKOST (ne čoko a lízátko),
sáček na svačinku,
vhodné oblečení a obuv (chůze po strmějších schodech)

Projektový den na FARMĚ

V úterý 21.9. se bude konat Projektový den na farmě u paní Hergottové (v Čenkově)

Děti zábavnou formou poznají život na farmě, co zvířátka potřebují a jak se o ně správně starat

S sebou nezapomeňte dát dětem pohodlné oblečení a obuv dle aktuálního počasí, batůžek, lahvičku na pití, sáček na svačinu, pláštěnku, malou sladkost.

Odcházíme po 8hodině, vracíme se na oběd v 11,30hod.